SRETAN BOŽIĆ I NOVA GODINA!

Dragi članovi i svi ljudi dobre volje!

Božić nam je pred vratima i nova 2023.
Godina dana je prošla kako smo zajedno, mi uz vas i vi uz nas. I još uvijek smo tu.
Unatoč poteškoćama, izazovima, prozivanjima, podsmjehivanjima nekih.
U tom intenzivnom i teškom razdoblju borili smo se na naša prava i prava naše djece kako smo znali i umjeli, radili smo, ali i griješili, što iz sindikalnog neiskustva, što iz želje da budemo brzi i ažurni, što zbog toga što nisu svi s kojima smo surađivali bili dobronamjerni.
Vođeni tek strašću i entuzijazmom te željom za aktivizmom, ponekad smo na teži način morali to shvatiti. Govorili su nam da svrha našeg postojanja prestaje ukidanjem covid potvrda, međutim, opstali smo i idemo dalje i nakon tog strašnog perioda gaženja prava i sloboda i nama i našoj djeci.
Puno izazova je još pred nama. Globalističke težnje poput rodne ideologije i nametanja programa rodnih studija u obrazovne institucije, 5G tehnologija, posebice blizu škola i vrtića, lažne klimatske agende koja polako, ali sigurno uvodi kukce u školsku prehranu, samo su neki od problema s kojima ćemo se i dalje hvatati u koštac.
Naravno, nastavljamo i sindikalne bitke za naše članove, a prvenstveno borbu za materijalnu ravnopravnost malih sindikata naspram reprezentativnih, a koju nam žele oduzeti.
Hvala vam svima na zajedništvu, na razumijevanju i pomoći, na motiviranju i osvještavanju ljudi oko sebe te na dobronamjernim kritikama u ovoj zahtjevnoj godini našeg zajedničkog djelovanja!
Zajedno i dalje možemo puno toga ako ostanemo snažni, organizirani te svojim hrabrim i neumornim djelovanjem u pravom smjeru privučemo nove snage i nove članove te se nastavimo povezivati s ljudima i organizacijama na istim valnim duljinama!
Svima vam od srca želimo sretan Božić te da nam nova godina, unatoč prognozama, donese stabilnost u ovim nestabilnim vremenima kao i mir u ovom nemirnom ozračju.
Bili vjernik ili ne ili pak agnostik kao neki od nas, vremena su takva da nam svima treba vjere pa makar u čuda, u neku višu silu, pozitivnu energiju koja ipak bdije nad nama i štiti nas od nedaća.
Treba nam svima više vjere i nade u bolje sutra!